{ Cenk }

Siber Suçlar, Bilişim Hukuku ve Siber Güvenlik Blogu

   Hakkımda

1991 yılında İstanbul’da doğmuş olup, ilkokul ve ortaokulu burada bitirdim. Liseyi İzmit ilçesinde tamamladıktan sonra, üniversite için Samsun ve ardından yeniden üniversite bitimi İstanbul’a dönüş yaptım.

Bir kamu kurumunda bilgi işlem alanında çalışmaktayım ve İstanbul, Ankara, İstanbul illerinde sırasıyla çalıştıktan sonra yeni illere yelken açmaya devam ediyorum…

Yaklaşık olarak 5 yıl (2014 – 2019) siber suçlar alanında çalışmalar yaptım ve özellikle “Log Kayıtları ve Analizi” üzerine sistemlere saldırısı sonrası +100’ün üzerinde analiz ve raporlama işlemi gerçekleştirdim. Ayrıca bu alanda Türkiye’de ilk ve tek e-kitabı olarak “Log Kayıtları ve Analizi” adlı bir dokümantasyon yayınladım. Bu 5 yıllık süreç içerisinde ülkemiz kolluk kuvvetlerine ve yabancı kolluk teşkilatlarına “Siber Suçlar” alanında eğitimler verdim.

Log Kayıtları ve Analizi (E-kitap)

Log Kayıtları ve Analizi e-kitabı Beykoz Üniversitesi “Ders İçin Zorunlu/Önerilen Kaynaklar” kısmında önerilmiştir. Bakınız

Şimdiler ise HTML, CSS, PHP, WordPress ile uğraş halindeyim… Kendi halinde içerikler üreten, araştıran, öğrenmeye, öğretmeye çalışan bir insanım özetle. Bu blog içerisinde de kendime notlar ve insanlara yardımcı olabilecek içerikler yayınlamayı hedeflemekteyim.

Unutmadan; koyu bir Beşiktaş taraftarıyım.